Sklep internetowy czy stacjonarny? Nowe wyzwania przed lokalnym biznesem

Sklep internetowy dla lokalnych biznesów

Firmy działające lokalnie korzystają często z opcji, jaką jest wybór odpowiedniego miejsca na siedzibę sklepu. A co ze sklepem internetowym, który funkcjonować będzie w sieci, czyli tam, gdzie „wszystko już jest”? To duże wyzwanie dla lokalnych firm, jeśli chcą się rozwijać i zaspokajać potrzeby klientów. Klientom natomiast nie zależy już tak bardzo na osobistym kontakcie ze sprzedawcą i obejrzeniu produktów w stacjonarnym sklepie przed zakupem, więc często wybierają sklep online. Ten dzięki bezpłatnej przesyłce, a często także bezpłatnym zwrotom jest świetną alternatywą zakupów tradycyjnych.

Sklep online jako dopełnienie stacjonarnego

sklep internetowy jako uzupełnienie sklepu stacjonarnegoWybierając sprzedaż internetową można korzystać z wielu możliwości świata wirtualnego, w którym produkty dostępne są przez całą dobę, a wybrać, opłacić i odebrać przesyłkę można bez wychodzenia z domu. Również właściciele sklepów stacjonarnych nastawieni na rozwój mają swoje sklepy internetowe. Pozwala im to dotrzeć do większej liczby odbiorców nie tylko z okolicy.
 
Plusem posiadania jednocześnie sklepu stacjonarnego oraz sklepu internetowego jest również fakt, że zanim sklep online zostanie odpowiednio wypromowany i będzie miał stałych klientów na przykład dzięki pozycjonowaniu, to w stacjonarnym sklepie będą nadal generowane zyski, które później pochłonie promocja e-sklepu.

Dobry sklep internetowy lokalnie i nie tylko

Jeszcze niedawno biznes lokalny pozwalał docierać przede wszystkim do okolicznych klientów, którzy znali dany sklep od lat lub trafili do niego z polecenia. Obecnie działalność lokalna rozszerza swoje kręgi, a nowoczesne narzędzia i możliwości pomagają promować firmę nie tylko w regionie.
 
Rozsądnie zainwestowane środki pozwolą na stworzenie sklepu online i jego wypromowanie w taki sposób, aby osoby zainteresowane danym produktem lub usługami mogły zamówić je dogodnie w sklepie internetowym. Będąc właścicielem takiego sklepu możesz zapewnić swoim klientom:
 
  • cały asortyment pod jednym adresem, odpowiednio pogrupowany i skategoryzowany, bez konieczności przeszukiwania kolejnych ogłoszeń,
  • doradztwo i pomoc na każdym etapie transakcji,
  • wygodne formy płatności dzięki integracji sklepu z usługami rożnych operatorów sektora bankowego,

a sobie:

  • brak dodatkowych opłat, które są standardem na serwisach aukcyjnych za wystawianie i sprzedaż produktów,
  • intuicyjną obsługę i aktualizacje poprzez panel, który można dostosować indywidualnie do Twoich potrzeb,
  • możliwość zaistnienia na rynku jako marka własna dzięki pozycjonowaniu,
  • nieograniczone możliwości promowania swoich produktów na portalach lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich, a także w katalogach branżowych i ogólnotematycznych.

Nasza fachowa wiedza poparta doświadczeniem w tworzeniu sklepów online pozwoli Tobie i Twojej firmie dumnie reprezentować lokalny biznes. Istotna jest tutaj dokładna analiza konkurencji, dobra strategia promowania oraz otwartość na nowe narzędzie i usługi. Mądre pozycjonowanie to pewność, że budowanie wizerunku firmy ma właściwą oprawę.

Pomoc Goglera w dziedzinie sklepów internetowych

sklep internetowy dla każdej firmyO sklepach internetowych wypowiadało się już wielu, natomiast w kwestii ich tworzenia zawsze warto zwracać uwagę na nowe udogodnienia i opcje, które wspomogą lokalny biznes. Twój biznes. Bazując na długoletnim doświadczeniu i profesjonalizmie naszej załogi oferujemy tworzenie sklepów internetowych przyjaznych dla odbiorców oraz zoptymalizowanych na potrzeby Google. To propozycja, która przyciąga osoby zorientowane na stały rozwój i lepsze wyniki.
 
Autor: Marcin Brzeziński, Gogler
Polityka prywatności | Projekt i wykonanie gogler.pl 2010-2017