Tanie pozycjonowanie stron - dlaczego to nie może działać

tanie pozycjonowanie stron nie może się udać

Szukając oszczędności dla własnej firmy zdecydowanie lepiej skupić się na innych dziedzinach, niż pozycjonowanie, ponieważ za tanim pozycjonowaniem idą najczęściej marne efekty, a cała „inwestycja” kończy się wyłącznie czekaniem na miejsce w pierwszej dziesiątce wyszukiwarki.

Dobre wyniki nie są możliwe do osiągnięcia bez odpowiednich środków, zwłaszcza przy dużej konkurencji na danym rynku i przewadze stron z silnym trust rankiem, które trzeba wyprzedzić w czołówce Google. Warto wtedy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

 

Pozycjonowanie stron www jako inwestycja

Często spotykamy się z klientami, którzy mówią, że wprawdzie za pozycjonowanie płacą bardzo małe kwoty, ale nie udaje im się w skuteczny sposób dotrzeć do osób zainteresowanych ich usługami. Tak niskie sumy są na granicy opłacalności dla pozycjonera, nie mówiąc już o zakupie wartościowych linków, czy zleceniu napisania indywidualnych treści na stronę. Główne słabości taniego pozycjonowania stron można wymienić w kilku punktach:

  • małe doświadczenie pozycjonera – zazwyczaj niewielka wiedza praktyczna osoby wykonującej usługę sprawia, że ograniczony jest też dostęp do profesjonalnych i nowoczesnych rozwiązań oraz narzędzi,
  • brak profesjonalnego audytu SEO – dokładna analiza strony internetowej a także konkurencji na danym rynku to niezbędne działania pozycjonerskie,
  • wykorzystanie linków niskiej jakości - linki kierujące do strony pozycjonowanej stanowią niezbędną inwestycję, a oszczędzanie na nich przyniesie skutek odwrotny do oczekiwanego,
  • działania nieetyczne – ruchy dające szybki efekt, ale zagrożone filtrem, niezgodne z filozofią Google, a w efekcie najczęściej karane filtrem lub banem.

Nieskuteczne działania związane z pozycjonowaniem stron powodują, że wartość tych stron spada, a jeżeli uda się osiągnąć pozycję w Top 10, efekt będzie krótkotrwały, łatwy do przeskoczenia przez konkurencję.

 

Zawodowcy w pozycjonowaniu stron

W pozycjonowaniu SEO potencjał wszystkich działań to fachowość osób, które są za te działania odpowiedzialne. Doświadczenie i wiedza pozycjonerów sprawia, że wszystko wykonane jest we właściwym czasie, a witryna nabiera wartości stopniowo dzięki skutecznym i etycznym działaniom.
 
Inwestując w oferowane przez nas pozycjonowanie strony macie pewność, że dbamy o każdy szczegół związany tak ze stroną, jak i z pozycjonowaniem. Od dogłębnej analizy rynku, poprzez trafny dobór słów kluczowych, po zaawansowane działania pozycjonerskie i marketingowe, pracujemy na sukces naszych klientów.

 

W skutecznym pozycjonowaniu wszystko jest ważne

Algorytm Google to ponad 200 wytycznych według których konkretna strona jest mniej lub bardziej wartościowa. Chcąc być w pierwszej dziesiątce trzeba dopracować wiele szczegółów skutecznego pozycjonowania. Nowoczesne usługi oraz narzędzia to zadanie dla profesjonalistów, którzy rzetelnie ocenią również wartość takich działań. Zaufaj specjalistom od pozycjonowania stron i skontaktuj się z nami, ponieważ Top 10 jest bliżej, niż myślisz.

 

Autor: Marcin Brzeziński, Gogler

Projekt i wykonanie gogler.pl 2010-2017