Jak skutecznie pozycjonować stronę www lokalnej firmy?

Jak skutecznie pozycjonować stronę www lokalnej firmy?

Zanim niewielka lub średnia firma zechce dotrzeć poprzez wyszukiwarkę Google do osób z większych obszarów kraju, zazwyczaj rozpoczyna od pozyskania klientów lokalnych.

To dobra strategia budowania własnej marki i sukcesywnego pozyskiwania nowych odbiorców.

Samo Google sprzyja lokalnemu pozycjonowaniu stron www poprzez zmianę sposobu wyświetlania wyników. Po wpisaniu dowolnego słowa kluczowego, na przykład „szewc”, bez dodania nazwy miasta, zobaczymy wyniki przede wszystkim z naszej okolicy.

Pozycjonowanie stron w ujęciu lokalnym

Dobrze wypromowana strona poradzi sobie na dowolnym lokalnym rynku, także takim, który jest związany z dużym miastem. Klucz do sukcesu to mądre inwestowanie środków przeznaczonych na kampanię.

Nie chodzi tutaj wyłącznie o tanie pozycjonowanie, ponieważ dobrej jakości usługa musi mieć swoją wartość. Ważne jest, aby wybrać takie usługi i narzędzia, które pozwolą zaistnieć promowanej firmie w świadomości odbiorców.

Atuty skutecznego pozycjonowania to:

  • rzetelny audyt SEO strony pozwalający ocenić jej wartość i usunąć błędy,
  • optymalizacja strony,
  • uzupełnienie podstron wartościowymi treściami,
  • etyczne działania pozycjonerskie oparte na wartościowych źródłach i metodach,
  • szybka reakcja na wahania algorytmu Google.

Warunkiem zaistnienia w wynikach lokalnych jest fizyczna lokalizacja firmy, czyli jej siedziba w określonym miejscu. Pozycjonowanie stron z wykorzystaniem skutecznych metod pozwoli wyjść naprzeciw osobom poszukujących lokalnie usług lub produktów.

Firmy lokalne w pozycjonowaniu SEO

Geolokalizacja wyników sprawia, że oferta firmy łatwiej trafi do użytkowników smartfonów i tabletów, którzy często się przemieszczają i szukają konkretnych usług w danej okolicy.

Przykładowa sytuacja to zepsuty samochód, daleko od domu i zaufanego mechanika.

Właściciele warsztatów samochodowych oraz firm z każdej innej branży inwestując w pozycjonowanie swoich stron www mogą pozyskać klientów nie tylko z okolicy, lecz również okazjonalnych, będących akurat w pobliżu.

Zyskaj więcej na pozycjonowaniu

Strona odpowiednio zoptymalizowana pod kątem wyników wyszukiwania na konkretne miasto, region, czy województwo to efekt wielu działań pozycjonera.

Powinny się one układać w spójną całość, gdzie krok po kroku strona zwiększa swoją wartość w oczach Google.

Tak właśnie wyglądają prace naszego działu pozycjonowania w odniesieniu do firm lokalnych. Z przyjemnością przedstawimy Państwu indywidualnie dobrane rozwiązania.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy fachową pomoc i profesjonalne doradztwo.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email