Tanie pozycjonowanie stron - dlaczego to nie może działać

Tanie pozycjonowanie stron – dlaczego to nie może działać

Szukając oszczędności dla własnej firmy zdecydowanie lepiej skupić się na innych dziedzinach, niż pozycjonowanie, ponieważ za tanim pozycjonowaniem idą najczęściej marne efekty, a cała „inwestycja” kończy się wyłącznie czekaniem na miejsce w pierwszej dziesiątce wyszukiwarki.

Dobre wyniki nie są możliwe do osiągnięcia bez odpowiednich środków, zwłaszcza przy dużej konkurencji na danym rynku i przewadze stron z silnym trust rankiem, które trzeba wyprzedzić w czołówce Google.

Warto wtedy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Pozycjonowanie stron www jako inwestycja

Często spotykamy się z klientami, którzy mówią, że wprawdzie za pozycjonowanie płacą bardzo małe kwoty, ale nie udaje im się w skuteczny sposób dotrzeć do osób zainteresowanych ich usługami.

Tak niskie sumy są na granicy opłacalności dla pozycjonera, nie mówiąc już o zakupie wartościowych linków, czy zleceniu napisania indywidualnych treści na stronę.

Główne słabości taniego pozycjonowania stron można wymienić w kilku punktach:

  • małe doświadczenie pozycjonera – zazwyczaj niewielka wiedza praktyczna osoby wykonującej usługę sprawia, że ograniczony jest też dostęp do profesjonalnych i nowoczesnych rozwiązań oraz narzędzi,
  • brak profesjonalnego audytu SEO – dokładna analiza strony internetowej a także konkurencji na danym rynku to niezbędne działania pozycjonerskie,
  • wykorzystanie linków niskiej jakości – linki kierujące do strony pozycjonowanej stanowią niezbędną inwestycję, a oszczędzanie na nich przyniesie skutek odwrotny do oczekiwanego,
  • działania nieetyczne – ruchy dające szybki efekt, ale zagrożone filtrem, niezgodne z filozofią Google, a w efekcie najczęściej karane filtrem lub banem.

Nieskuteczne działania związane z pozycjonowaniem stron powodują, że wartość tych stron spada, a jeżeli uda się osiągnąć pozycję w Top 10, efekt będzie krótkotrwały, łatwy do przeskoczenia przez konkurencję.

Zawodowcy w pozycjonowaniu stron

W pozycjonowaniu SEO potencjał wszystkich działań to fachowość osób, które są za te działania odpowiedzialne. Doświadczenie i wiedza pozycjonerów sprawia, że wszystko wykonane jest we właściwym czasie, a witryna nabiera wartości stopniowo dzięki skutecznym i etycznym działaniom.

Inwestując w oferowane przez nas pozycjonowanie stron macie pewność, że dbamy o każdy szczegół związany tak ze stroną, jak i z pozycjonowaniem. Od dogłębnej analizy rynku, poprzez trafny dobór słów kluczowych, po zaawansowane działania pozycjonerskie i marketingowe, pracujemy na sukces naszych klientów.

W skutecznym pozycjonowaniu wszystko jest ważne

Algorytm Google to ponad 200 wytycznych według których konkretna strona jest mniej lub bardziej wartościowa. Chcąc być w pierwszej dziesiątce trzeba dopracować wiele szczegółów skutecznego pozycjonowania.

Nowoczesne usługi oraz narzędzia to zadanie dla profesjonalistów, którzy rzetelnie ocenią również wartość takich działań. Zaufaj specjalistom od pozycjonowania stron i skontaktuj się z nami, ponieważ Top 10 jest bliżej, niż myślisz.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email