sprzedaż na amazon okazjonalna

5 cech sprzedaży na Amazon przy wsparciu outsourcingu

Amazon oferuje dotarcie do milionów potencjalnych klientów za granicą, niemal we wszystkich językach europejskich. Od niedawna polscy przedsiębiorcy mogą z niego swobodnie korzystać.

Co ważne, nie napotykając już dawnych problemów, jak np. konieczności posiadania konta bankowego zagranicą.

Korzystny system logistyki zapewnia również wygodę sprzedaży, pozwalając skupić się przedsiębiorcom na rozwijaniu biznesu i planowaniu strategii handlowych.

W wielu wypadkach pomagają w tym firmy outsourcingowe, co właściwie już wówczas sprowadza się do prowadzenia biznesu przy minimalnym wkładzie własnym i pozwala skupić się na produkcji.

Charakterystyczne cechy sprzedaży na Amazon

W dużym stopniu jesteśmy przyzwyczajeni do platformy allegro, a platforma sprzedaży na Amazon znacznie się od niej różni.

Zauważalne jest też w ostatnim okresie, że zmiany wprowadzane na polskim portalu próbują upodobnić go do światowego giganta.

Podsumowując, biorą Amazon za przykład, niektóre jego rozwiązania traktując jako optymalne. Przyglądając się im bliżej można się przekonać, z czego wynika sukces platformy, ale też należy jego specyfikę przedstawić polskiemu przedsiębiorcy.

Amazon cechują następujące zmienne dotyczące sprzedaży:

  1. Dokładna weryfikacja statusu sprzedającego – dane w wielu składanych dokumentach muszą się wzajemnie potwierdzać. Zapewnia to bezpieczeństwo dla klientów i potencjalnie chroni ich przed oszustwami.
  2. Dwa rodzaje kont do wyboru, które dostosowane są do obrotów handlowych – w przypadku premium płaci się stałą opłatę i wystawia za darmo, w przypadku basic płaci się niewielkie opłaty za wystawienie oferty, koszt wystawienia nie przekracza jednak 1 euro.
  3. Możliwość wyboru obsługi klienta poprzez samodzielne prowadzenie konta i wysyłek lub skorzystanie z magazynów Amazon.
  4. W związku z powyższym rozbudowana logistyka, polegająca na składowaniu towaru w kraju docelowym, w magazynach Amazon, skąd bardzo szybko po sprzedaży na portalu wysyłane są do klientów – w Wielkiej Brytanii klienci przyzwyczajeni są do tego, że otrzymują zakupiony towar na drugi dzień. Wszystkim zajmują się pracownicy Amazon, aczkolwiek jest to związane z dodatkowymi kosztami.
  5. Dbałość o wysoką jakość obsługi klienta, co stanowi najważniejszy punkt sprzedaży na Amazon. Dzięki niemu tworzy się sieć zadowolonych klientów, którzy budują wizerunek sprzedawcy, co z kolei stanowi ważny czynnik przy jego wyborze.

Warto zaznaczyć, że do tego ostatniego kupujący na Amazon zostali do tego przyzwyczajeni i zwracają na oceny innych klientów bardzo dużą uwagę.

Inną rzeczą jest fakt, iż z powodu niezadowalającej obsługi konto może zostać zablokowane łącznie ze zgromadzonymi na nim środkami finansowymi.

Niestety istnieje jeden czynnik, który utrudnia prowadzenie sprzedaży na Amazon mniejszym firmom, a jest to konieczność prowadzenia w danym kraju punktu zwrotnego. Korzystając zatem z amazon.de należy mieć taki punkt w Niemczech.

W tym wypadku utrudnienie to polega na konieczności współpracy logistycznej z Amazon, która zarówno będzie wysyłać dla nas towar, jak i odbierać jego zwroty.

Outsourcing – wsparcie sprzedaży na Amazon

Natomiast dogodnością jest możliwość wsparcia sprzedaży na Amazon poprzez skorzystanie z usług firmy outsourcingowej.

Poza tym, iż zajmuje się ona przygotowaniem konta do prowadzenia sprzedaży, tłumaczeniem i wstawianiem ofert na konto, a w zależności od umowy nawet uzupełnianiem magazynu Amazon, zajmuje się również tym co najważniejsze – pozycjonowaniem ofert.

Sprzedaż na Amazon podlega podobnym zasadom jakie występują w Google. W zależności od zastosowania słów kluczy – keywords, oferta znajduje się wysoko na liście lub jest niemal niewidoczna.

Odpowiednie pisanie treści ofert dzięki słowom kluczom oraz wykorzystywanie ich podczas wystawiania przedmiotów (specjalna tabela), sprawia, że sprzedawane produkty są częściej wyszukiwane, a tym samym wzrasta sprzedaż.

Słowa klucze są niewidoczne dla kupujących, a ich liczba jest nieograniczona. Doświadczona firma zajmująca się poza sprzedażą również copywritingiem SEO, czyli tworzeniem pozycjonujących fraz, może się w tym wypadku okazać nieoceniona.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email