mapy google w pozycjonowaniu

Mapy Google przydatne w pozycjonowaniu stron www

Obecność w Google Maps jest teraz równorzędna z obecnością w wynikach organicznych.

Mapy wyświetlają się zazwyczaj powyżej tych wyników, dlatego są skuteczną metodą dotarcia do odbiorców szukających poszczególnych usług przez Internet.

Możesz jeszcze lepiej zaznaczyć swoją obecność w sieci, a pozycjonowanie Twojej strony www oprze się na właściwych metodach oraz narzędziach.

Niezbędne wsparcie pozycjonowania www w zasięgu ręki

Twoi potencjalni klienci mogą być bardziej zainteresowani samą lokalizacją firmy niż szczegółowymi informacjami zawartymi na stronie i wtedy mapy Google przyjdą im z pomocą.

Dokładnie zaznaczone charakterystyczną czerwoną „pinezką” miejsce prowadzonej przez Ciebie działalności sprawia, że użytkownik wyszukiwarki będzie wiedział dokąd pojechać w celu zawarcia danej transakcji lub nawiązania dłuższej współpracy.

Zaczątkiem wszelkich działań jest stworzenie wizytówki oraz zweryfikowanie jej za pomocą kodu otrzymanego bezpośrednio od Google. Jeżeli kod wysyłany jest pocztą, cała procedura może potrwać około 14 dni lub nieco dłużej.

W takiej wizytówce online należy uzupełnić przede wszystkim:

  • tytuł – powinien on zawierać nazwę firmy oraz określenie branży, nie więcej niż kilka słów,
  • lokalizację – dokładne dane adresowe wraz z numerem lokalu i kodem pocztowym,
  • numer telefonu – aktualny główny numer, ponieważ wyświetlać się będzie tylko jeden,
  • kategorię – dotyczy to branży, w której działa firma,
  • słowa kluczowe – tutaj należy uwzględnić rodzaj oferowanych usług lub produktów.

Odpowiednio przygotowana wizytówka będzie widoczna już po jej utworzeniu, natomiast do pełnej aktywacji niezbędna jest wspomniana wyżej weryfikacja.

Po przejściu kolejnych etapów widoczność Twojej firmy na określone frazy w mapach Google możne znacząco wpłynąć na osiągnięcie czołowych pozycji, wyższych niż wyniki konkurencji.

Dodatkowe udogodnienia dzięki pozycjonowaniu stron www

Wybierając Google Maps możesz świadomie wpływać na dostęp Twoich potencjalnych klientów również do innych udogodnień.

Przykładem jest określanie trasy z miejsca wybranego przez użytkownika do siedziby Twojej firmy wraz z precyzyjnie wybaczonymi odległościami oraz czasem dojazdu.

Uwzględnione są tam różne środki transportu, co sprawia, że wyliczyć można na przykład przybliżony czas przejścia określonego odcinka pieszo.

Cenionym dodatkiem jest także widoczność w Street View, która obejmuje już coraz większą liczbę budynków i miejsc.

Widząc budynek Twojej firmy Klient upewni się, że działalność rzeczywiście funkcjonuje, a jeżeli jest w znanej użytkownikowi okolicy, łatwiej będzie dotrzeć do niej dowolną wiadomą trasą.

Swoją firmę masz szansę pokazać także od wewnątrz za sprawą usług certyfikowanych fotografów Street View, którzy przygotowują profesjonalne wirtualne spacery.

SPRAWDŹ! Prowadzenie wizytówki Google Moja Firma

Jak ulepszyć pozycjonowaną stronę, zwiększając jej wiarygodność

Spośród skutecznych metod, pozwalających witrynie spełnić przynajmniej część wymogów algorytmu wyszukiwarki, należy zadbać o te, które bezspornie przyczyniają się do dobrej pozycji w mapach.

Są to między innymi:

  • zgodność danych wizytówce z danymi w stopce strony i zakładce „Kontakt”,
  • witryna wolna od wirusów,
  • domena bez banów i filtrów,
  • odpowiednie tytuły i śródtytuły w artykułach,
  • wartościowe linki przychodzące.

Dobra lokata w Google Maps wymaga przeznaczenia czasu na udoskonalenie strony, jest to natomiast rozsądna inwestycja w budowanie marki własnej firmy z myślą o przyszłych Klientach.

Wybierz nasz zespół od pozycjonowania stron www

Optymalizacja SEO, aktywność w odpowiednich źródłach zewnętrznych oraz pozostałe specjalistyczne działania naszych fachowców od pozycjonowania stron www sprawiają, że świadczymy usługi na wysokim poziomie.

Długoletnie doświadczenie oraz nieustanna ciekawość nowych narzędzi i możliwości sprawia, że codzienne praca przekłada się na realne zadowolenie pozycjonowanych firm.

To dobry moment, aby także Twoja działalność stała się bardziej widoczna.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email