pozycjonowanie stron 1

Pozycjonowanie www sprawi, że Twoja firma wystrzeli w górę

Gdybym miał wybrać największą wadę prowadzenia firmy, tę czynność, która daje najmniej satysfakcji, byłoby to poszukiwanie klientów dla swoich produktów i usług.

Sama sprzedaż daje satysfakcję, ale dopiero na etapie, gdy wiemy, że mamy komu sprzedawać. Też tak macie?

Nasze doświadczenie, wiedza, wykształcenie – wszystko to nakierowane jest na uczestniczenie w tworzeniu, zarządzaniu, analizowaniu tego na czym zarabiamy. Poszukiwanie klientów jest bardzo trudne.

Właśnie w tym – teoretycznie – pomaga marketing. Moja praca polega na poszukiwaniu klientów moim klientom. Sprawianiu, aby marketing był maksymalnie pragmatyczny, a budżet zoptymalizowany.

Pozycjonowanie stron internetowych – 3 powody ZA

Pozycjonowanie strony firmy daje Ci trzy przewagi nad innymi.

  • Pierwsza to uwiarygodnienie Twojego biznesu w oczach klientów. Przedsiębiorcy, z którymi współpracujemy są zdania, że firmy na topowej pozycji w wyszukiwarce są większe i popularniejsze, niż te wyświetlające się niżej.
  • Po drugie, silny efekt sprzedażowy dobrej pozycji strony w wyszukiwarce na kluczowe dla naszego biznesu frazy.
  • Po trzecie, to jedno z nielicznych narzędzi marketingowych, które zwalnia nas z obowiązku poszukiwania klientów i dostarcza tzw. “gotowego klienta”. To nie jest określenie na wyrost.

Jeśli ktoś wpisuje do Google konkretny produkt, jego wielkość lub inne cechy, potem wchodzi na naszą stronę i dzwoni do handlowca, mamy do czynienia z sytuacją, w której prawdopodobieństwo sprzedaży jest nieprzeciętnie wysokie.

Dodatkowo rozmowa z klientem, który wie czego chce mocno skraca proces sprzedaży, oszczędzając tym samym nasz czas na kolejne rozmowy handlowe i zwiększając szansę na wzrost przychodów.

Na czym polega SEO?

SEO czyli pozycjonowanie stron internetowych zapewnia nam pojawienie się strony internetowej firmy na powiązanie z nią słowa kluczowe czyli tzw. frazy. Przykład? To właściwie wszystkie słowa, które wpisujemy do Google, gdy chcemy znaleźć potrzebny nam produkt lub usługę.

W przypadku biura rachunkowego, wśród nich znajdą się najpewniej: księgowa, biuro rachunkowe, księgowość, dobra księgowa czy biuro księgowe.

Agencja marketingu internetowego zajmująca się pozycjonowaniem www dzięki specjalistycznym narzędziom analitycznym zbada jakie dokładnie słowa wpisują Twoi klienci do wyszukiwarki.

Ponieważ Google działa w oparciu o geolokalizację – wyświetla zupełnie różne odpowiedzi na nasze pytania w zależności od miasta w którym jesteśmy – agencja przygotuje dla Ciebie wykaz słów kluczowych przypisanych według kryterium lokalizacji np. dla mieszkańców Białegostoku.

Aby wypozycjonować stronę internetową agencja SEO musi wykonać trzy kroki. Ujmując najbardziej ogólnie, pozycjonowanie składa się z trzech filarów:

  • uzupełnienie strony www treściami SEO czyli tekstami ofertowymi i artykułami poradnikowymi ze słowami kluczowymi
  • optymalizacji informatycznej strony internetowej
  • skierowania do witryny www odpowiedniej kombinacji rekomendacji w postaci linków z forów, katalogów, blogów i serwisów internetowych

Reklama w wyszukiwarce to przede wszystkim praktyczny krok w stronę optymalizacji budżetu marketingowego, bo dobrze zrealizowane pozycjonowanie, potrafi zwielokrotnić przychody naszego biznesu.

Tytułowe “wystrzelenie w górę” nie jest więc najmniejszą przesadą. Póki jednak zdecydujecie się zainwestować w tą formę marketingu, zapytajcie swoich znajomych o agencję SEO, którą polecają. Kluczowe dla powodzenia strategii SEO będzie jej doświadczenie i rzetelne zarządzanie Waszym budżetem.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email