sklep na ebay możliwość

Sklep na eBay i jego możliwości

Serwis aukcyjny eBay istnieje od 1995 roku. Przez te wszystkie lata nie zmienił swojej formuły, zarówno dawniej jak i dzisiaj jest platformą, na której każdy może wystawić przedmiot na sprzedaż nie prowadząc działalności gospodarczej.

Podobnie więc jak na Allegro można na nim znaleźć wiele ciekawych okazji czy egzotycznych, niedostępnych gdzieś indziej towarów. Istnieje jednak również opcja dla przedsiębiorców, którzy mogą prowadzić sklep na eBay i wielu już się przekonało, że jest to znakomity pomysł.

Czynniki wpływające na popularność eBay

Oczywiście pomaga w tym wszystkim globalizacja. eBay więc stale się rozwija i rośnie w siłę.

Jeszcze 15 lub 20 lat temu nie notował tak wysokich obrotów jak dzisiaj. Internet jednak od lat dociera do coraz to nowszych miejsc i staje się rzeczywistą, globalną siecią.

Natomiast w ostatnim czasie eBay odnotowuje jeszcze większą ilość wyświetleń, gdyż obsługuje urządzenia mobilne i jego przeglądanie lub robienie zakupów nie jest ograniczone wolnym czasem po pracy spędzanym przy komputerze w domu.

Specjalnie zaimplementowane na platformie programy pozwalają zarówno obsługiwać swoje konto sprzedawcy, jak i robić zakupy, z każdego, dowolnego miejsca.

Usprawniła się przy tym logistyka i przesyłki coraz sprawniej i szybciej docierają do klientów na całym świecie.

Przez zwiększony dostęp do Internetu bezwzględnie można obsługiwać sklep na eBay będąc w ruchu i nie posiadając żadnej siedziby firmy. Dla wielu osób z inicjatywą handlową jest to świetne rozwiązanie.

Co oferuje sklep na eBay dla sprzedawcy?

Ebay wychodzi naprzeciw zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Pojawiają się często więc na platformie nowe opcje ułatwiające korzystanie z serwisu.

Skupiając się jednak na sprzedających należy przede wszystkim wskazać, że sklep na eBay:

  • może być prowadzony niemal za darmo – ostatnią, wprowadzoną przez platformę usługą jest wystawianie przedmiotów za darmo na cały świat i usługa ta jest skierowana również do użytkowników Ebay w Polsce (nie dotyczy to jednak wszystkich kategorii przedmiotów, np. samochodów), natomiast oferta dotyczy aukcji 30-dniowych lub bezterminowych,
  • sklep na eBay może teraz wyglądać jak indywidualnie zoptymalizowana strona internetowa, na której są wyłącznie treści wprowadzane przez sprzedawcę,
  • dostępny jest duży billboard promujący markę sprzedawcy,
  • pozwala na udostępnianie ofert w różnych serwisach społecznościowych, jak: Twitter, Pinterest czy Facebook,
  • strona sklepu jest zoptymalizowana pod urządzenia mobilne, dzięki czemu oferta wyświetlana jest w sposób przyjazny dla oka, o jakości, do której użytkownicy są przyzwyczajeni,
  • posiada większe niż dawniej zdjęcia, co jest szczególnie istotne podczas przeglądania ofert na urządzeniach przenośnych.

Aktywacja nowej formuły sklepu jest bezpłatna i funkcjonuje od razu po jej uruchomieniu.

Czy warto skorzystać z outsourcingu w sklepie na eBay?

Odpowiedzi udzielimy od razu, bo jest ona oczywista – warto. Szczególnie w związku z tym, iż eBay zachęca do otwarcia nowego sklepu lub zamiany istniejącego na jego nową formułę, jak już wiadomo jego witryna trafi do wielu innych portali.

W przypadku zewnętrznego oddziaływania tego typu, w każdym przypadku dla ilości wyświetleń wynikającej z umiejscowienia oferty wśród innych, konkurencyjnych, niezwykłe znaczenie ma pozycjonowanie treści ofert.

Doświadczeni konsultanci w tym zakresie z firmy Gogler wskazują, że właściwie tylko dzięki temu można wybić ofertę ponad inne, w przeciwnym wypadku zginie ona w sieci wśród tysięcy innych do niej podobnych.

Prowadząc sklep na eBay warto więc zapoznać się z możliwościami jego promowania, gdyż sam eBay dostarcza ich znacznie mniej niż kiedyś.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email