specjalista ebay pomoc

Specjalista eBay – pomoc w sprzedaży z Polski

eBay jest aktualnie jedynym portalem handlowym, na którym za granicą sprzedawać mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Przypomina więc w pewnym stopniu polskie Allegro.

Jest tak tym bardziej, że rodzime próby przebicia się do zachodnich sąsiadów spełzły na niczym – w 2017 upadła i została zamknięta niemiecka wersja Allegro.

eBay pozostaje otwarty, lecz to mało powiedziane. Korzystają z niego bowiem każdego dnia miliony ludzi.

W dotarciu do nich polskim sprzedawcom pomagają specjaliści eBay, firmy takie jak Gogler, które pomagają optymalizować sprzedaż na tej platformie.

Dlaczego warto sprzedawać na eBay?

Liczby mówią same za siebie. Na eBay istnieje niemal 200 milionów zarejestrowanych użytkowników. Największą sprzedaż odnotowuje się w Niemczech, Wielkie Brytanii i Rosji, można powiedzieć u naszych sąsiadów.

Fakt ten sprawia, że polski przedsiębiorca posiada okazję do dotarcia do ogromnej ilości potencjalnych klientów praktycznie bez żadnych barier.

Pomaga w tym dzisiaj chociażby monitorowanie przesyłek pocztowych, dzięki którym klienci zza granicy mają do zakupów tego typu większe zaufanie.

Natomiast w samej Polsce jak na razie eBay dominuje i przewyższa zainteresowaniem o ponad 10% wchodzący na rynek Amazon.

Co jest najważniejsze w optymalizacji sprzedaży?

Optymalizacja sprzedaży dotyczy maksymalnego wykorzystania wszystkich środków po to, by zwiększyć ilość wyświetleń aukcji. Nie istnieje pewny sposób na zwiększenie sprzedaży, zawsze są to działania pośrednie.

Oglądalność, jak mówi się w telewizji, jest najważniejszym czynnikiem, który należy wzmocnić.

Firmy outsourcingowe i pracujący w nich specjaliści od eBay osiągają ten efekt poprzez kilka rodzajów działań, a przede wszystkim rozwijanie istniejącego kanału sprzedaży online poprzez róznego rodzaju działania marketingowe i SEO, m.in.,

  • analizy danych dotyczących zapotrzebowania rynku zagranicznego, dostępności planowanej do sprzedaży oferty handlowej, cen konkurencji, kanałów w jakich najczęściej dokonuje się zakupów, grup wiekowych i płci, do której należy dotrzeć, a nawet godzin, w których należy wystawiać aukcję,
  • planowanie wizualnej strony wystawianych aukcji w związku z tym, że pomimo tego samego kręgu kulturowego istnieją specyficzne preferencje międzykulturowe, które we wszystkich treściach należy uwzględnić – Niemcy np. lubią obszerne, fachowe opisy i uznają aukcję ich pozbawioną za niegodną zaufania, Anglicy preferują minimalistyczne cechy ofert, Rosjanie z kolei lubią reklamy, obrazki, wizualny ruch, co sprowadza się do tworzenia stron dla nich w postaci „komiksu”,
  • wykorzystanie technik SEO do zwiększenia liczby wyświetleń stron sprzedawcy – ofertowych oraz strony „o mnie”; firmy outsourcingowe wykorzystują w tym celu algorytmy eBay, a także m.in. informacje dotyczące haseł wpisywanych w przeglądarce eBay przez jej użytkowników, co stanowi to w tym wypadku podstawę pozycjonowania,
  • oraz wykorzystanie dostępnych na eBay narzędzi marketingowych, które pozwalają reklamować oferty w wynikach wyszukiwania i ofertach sprzedaży.

Istotne jest również tłumaczenie kontentu, które musi być natywne. Nie zaleca się wystawiania przedmiotów w wielu krajach na raz dzięki narzędziom eBay, gdyż wtedy nie będą działały funkcje SEO.

Weryfikacja pracy specjalisty eBay

Istotne we wsparciu specjalisty eBay jest to, że wyniki jego działań podlegają weryfikacji, tj. są monitorowane przez system, który stale dostarcza raporty z podejmowanych czynności. W taki sposób funkcjonują jednak tylko najlepsze firmy.

Klient dzięki temu ma możliwość rzetelnej oceny outsourcingu i podjęcia decyzji o jego kontynuowaniu lub przerwaniu.

Wsparcie tego typu dopiero jednak rusza, gdyż zaledwie 17% polskich przedsiębiorców sprzedaje online za granicę. Już niedługo jednak z pewnością będzie można sprawdzić najlepszych specjalistów Ebay, gdyż zapotrzebowanie na ich usługi stale wzrasta.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email