amazon sprzedaż zagraniczna bez ograniczeń

Sprzedaż zagraniczna na Amazon

W 2018 roku międzynarodowy gigant Amazon wszedł na polski rynek. Rodzimi przedsiębiorcy mają więc ułatwioną okazję wyjścia na rynek zachodni.

Z badań wynika, że najbardziej chłonny jest niemieckojęzyczny i anglojęzyczny. Klienci z Wielkiej Brytanii i Niemiec od dawna kupują przez Internet w Polsce.

Sprzedaż zagraniczna na Amazon znacząco jednak ułatwi im dostęp do popularnych polskich produktów. Tworzą się przy tym firmy outsourcingowe, które pomagają w prowadzeniu biznesu na Amazon.

Na co może liczyć polski przedsiębiorca na Amazon?

Platforma Amazon oferuje bardzo dużą ilość opcji marketingowych i usługi magazynowe. W wielu krajach Europy zachodniej klienci przyzwyczajeni są do tego, że zamówiony towar odbierają od kuriera następnego dnia.

System ten nie polega zatem na wysyłaniu towaru z Polski, lecz na magazynowaniu go w kraju, w którym chcemy go sprzedawać, dzięki czemu jest on szybko dostarczany do miejsca docelowego.

To jest podstawowa różnica w funkcjonowaniu Amazon porównując go do innych portali handlowych.

Wadą tego systemu niewątpliwie jest fakt, iż w pewnym stopniu wyklucza to niewielkie firmy, którym system ten może się nie opłacać, aczkolwiek w dużym stopniu zależne jest to od oferty. Amazon w żadnym wypadku nie dyskryminuje małych przedsiębiorców.

Rynek zbytu natomiast jest ogromny, a zainteresowanie polskimi produktami wzrasta.

Przy owym wzroście oraz danych mówiących o tym, iż zaledwie 16% polskich przedsiębiorców korzysta z e-commerce za granicą, sprzedaż na Amazon otwiera nowe możliwości dla ogromnej ilości polskich przedsiębiorców. Tej szansy najzwyklej nie można zmarnować.

Na czym polega wsparcie outsourcingowe na Amazon?

Jednocześnie Amazon proponuje wiele nowych, nieznanych chociażby z allegro rozwiązań. Do wyboru są również dwa rodzaje kont – basic, z możliwością odpłatnego wystawiania towaru oraz premium, konto abonementowe, w którym wystawianie nic nie kosztuje. Należy jednak zwrócić uwagę na wsparcie outsourcingowe.

Skorzystać z tych usług mogą przede wszystkim przedsiębiorcy poszukujący nowego rynku zbytu. Wiadomo bowiem, że posiadamy bardzo konkurencyjne ceny na obszarze Unii Europejskiej.

Mogą to być jednak nie tylko wielcy producenci, ale również firmy, które dotąd ograniczały sprzedaż internetową do platformy Allegro.

Jak już wiadomo, obsługa klientów z zachodniej Europy nie będzie się wiązała z częstymi i drogimi wysyłkami, a jedynie na uzupełnianiu co jakiś czas stanu magazynowego w wybranym kraju.

Firma outsourcingowa natomiast będzie prowadziła sprzedaż na koncie zupełnie zwalniając przedsiębiorcę z tego obowiązku.

W działania te wliczona jest również reklama, która na Amazon ma specyficzny charakter – bardzo duże znaczenie ma zadowolenie klientów i na tej podstawie budowana jest marka, a czynności te można wspierać fachowymi, marketingowymi działaniami.

Sprzedaż na Amazon – funkcje outsourcingu

Podsumowując i uzupełniając powyższe informacje, w obrębie wsparcia świadczonego przedsiębiorcom w ramach outsourcingu należy wymienić:

  • analizę rynku zbytu – w docelowym kraju szacuje się przyszłe zyski, w tym m.in. w relacji do konkurencji,
  • marketing – liczony w wysyłce każdego dnia nawet kilku tysięcy newsletterów,
  • multichanelling – rozszerzanie sprzedaży na różne kanały,
  • logistykę – uzupełnianie stanu magazynowego Amazon, a w niektórych wypadkach wysyłkę produktów do klientów z Polski,
  • tłumaczenia – przygotowywanie ofert sprzedaży, reklamowych i SEO w różnych językach,
  • kampanie PPC – umiejętne zarządzanie sponsorowanymi kampaniami,
  • szkolenia – w zakresie sprzedaży zagranicznej.

Sprzedaż na Amazon jest z pewnością czasochłonna i wymagająca. Prowadzona witryna stanowi niejako duży punkt sprzedaży, który musi być zarządzany przez wydzielonych do tego zadania pracowników i nadzorujących ich pracę superwizorów, podobnie jak to ma miejsce w punktach stacjonarnym, a szczególnie przy dużych obrotach.

W handlu e-commerce wszystkie te funkcje pełni firma outsourcingowa.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email