5 zmian na lepsze dzięki pozycjonowaniu

5 zmian na lepsze, które przyniesie Ci pozycjonowanie lokalne firmy

Więcej, szybciej, lepiej, łatwiej, pewniej. Który przedsiębiorca nie chce, by to właśnie te słowa opisywały sprzedaż w jego firmie? Można nimi opisać główne cele większości współczesnych działań marketingowych.

A najwdzięczniejszym polem działań jest internet. Z jednej strony wymagający, z drugiej dający ogromne szanse i możliwości.Każda firma musi jednak zacząć od pierwszego kroku – strony internetowej i jej pozycjonowania.

Dobrze jest pozycjonować się lokalnie. Zacznij od podstaw

Wspomaganie strony internetowej w celu osiągnięcia wysokich pozycji w wyszukiwarce (pozycjonowanie, SEO) to jedna z najczęstszych form promocji.

Pozwala na zwiększenie popularności strony wśród internautów, którzy szukają w sieci produktów/ usług powiązanych z profilem branżowym firmy.

Razem z innymi metodami (reklama płatna w Google, promocja na Facebooku, mailing) jest podstawą skutecznego e-marketingu firm.

Wskutek następujących w ostatnich latach zmian w działaniu wyszukiwarki Google na znaczeniu zyskały firmy o zasięgu lokalnym.

Dla przedsiębiorców operujących regionalnie ważne dzisiaj jest przede wszystkim lokalne pozycjonowanie strony internetowej, pokrywające się zasięgiem z obszarem działalności firmy.

Dlatego w Goglerze dopasowujemy nasze działania w zależności od regionu. Jeśli prowadzisz firmę, zobacz, co zyskasz i sprawdź, czego nie stracisz. Jak będzie? Więcej, szybciej, lepiej, łatwiej, pewniej.

1. Zdobędziesz WIĘCEJ zainteresowania mniejszym kosztem

Wszyscy wiemy, że dziś nie wystarczy świetny produkt. Z ofertą trzeba dotrzeć do potencjalnego klienta. A że dziś większość konsumentów korzysta z wyszukiwarki – trzeba się z nią zaprzyjaźnić i dopasować swoją stronę do jej zasad. To jeden z filarów pozycjonowania.

Skuteczna optymalizacja Twojej strony zapewni Ci wyższe pozycje w wynikach. Wyższe pozycje to więcej wizyt na stronie i większe zainteresowanie. Więcej maili, telefonów, pytań. A zainteresowanie konsumenta jest koniem pociągowym skutecznej sprzedaży.

Pozycjonowanie lokalne jest szybsze i tańsze niż działania SEO, mające wypromować stronę firmową w całej Polsce.

Ale jeśli Twój biznes opiera się tylko na lokalnych klientach – wcale nie musisz docierać do wszystkich polskich internautów.

2. SZYBCIEJ dotrzesz do Klienta – a on do Ciebie

Niesprecyzowany adresat to problem zarówno dla urzędu pocztowego, jak i dla działań marketingowych. Możesz rozdać przechodniom na ulicy 10 tysięcy ulotek (zasięg reklamy), z czego 10 osób będzie zainteresowanych ofertą (skuteczność). Pozycjonowanie strony internetowej poprawia Twoją widoczność w wyszukiwarce wśród osób, które już są zaciekawione Twoją propozycją – szukają w Google tego, co oferujesz.

Patrząc na pozycjonowanie przez pryzmat głównych funkcji reklamy, ma więc ono ważną przewagę nad innymi formami promocji: nie musisz szukać swojej grupy docelowej, wzbudzać potrzeb konsumenckich ani namolnie nakłaniać do zakupu – wystarczy tylko przekonać już zainteresowanych, by wybrali Ciebie.

To oznacza dużo mniej pracy, kosztów i większą skuteczność w porównaniu do innych form promocji, opartych o profilowanie odbiorcy, kreowanie i wzbudzanie potrzeb.

3. LEPIEJ przedstawisz ofertę – zadziała magia słów

Dzisiejsze witryny internetowe zastąpiły dawne witryny wystawowe. Nie bez powodu słowo określające miejsce ekspozycji towarów w sklepie stacjonarnym i stronę internetową są tożsame.

Funkcje również są podobne: przyciągnąć uwagę, zaprezentować ofertę, zainteresować, wzbudzić emocje, słowem: wywołać te wszystkie reakcje, które składają się na decyzję zakupową.

Kompleksowe pozycjonowanie polega również na przygotowaniu przyciągających, perswazyjnych, ale jednocześnie merytorycznych tekstów, opisujących firmę i ofertę.

Oczywiście w jak najlepszym świetle, ale też bez obrażania inteligencji Klienta, który, o ile jest doświadczonym internautą, dawno zjadł zęby na lekturze banalnych tekstów marketingowych i potrafi rozpoznać fałsz, niedbalstwo oraz maskujące brak wyobraźni pustosłowie.

4. ŁATWIEJ sprzedasz swój produkt

Nie ukrywajmy – konkurencja w internecie jest duża. Pozornie wcale nie jest łatwo sprzedawać w sieci. Internauci, którzy zakupy robią online, mają możliwość znalezienia i porównania wielu produktów, dostępność setek ofert na jedno kliknięcie, szczegółowe opisy, recenzje i opinie.

To prawda, że trzeba wyróżniać się wśród konkurencji, posiadać nie tylko pomysł na stronę, ale spójną strategie i koncepcję jej promocji oraz komunikacji z Klientem.

Dopiero gdy będziesz dokładnie wiedział, jakie są Twoje cele, i posiadał narzędzia do ich realizacji, zauważysz, że rzeczywiście firmowa strona internetowa ma swój godny udział w torcie zysków Twojego przedsiębiorstwa.

Pozycjonowanie lokalne to podstawa, która uzupełniona o płatne formy jawnej reklamy w wyszukiwarce i portalach społecznościowych sprawi, że naprawdę łatwiej (i więcej) sprzedasz w internecie.

5. Poczujesz się PEWNIEJ w swojej branży

Jeśli prowadzisz biznes, osiągasz zyski i bankructwo Ci nie grozi, na pewno wiesz, co robisz i jesteś ekspertem. Blog firmowy to świetne miejsce, by pokazać, że się znasz. Że wiesz, co jest dobre dla Twoich klientów i potrafisz im o tym przekonująco opowiedzieć.

Kiedy zaczniesz umieszczać pierwsze wpisy i obserwować reakcje, nabierzesz większej pewności co do siebie, swojej wiedzy i umiejętności.

Z tą pewnością będziesz sprzedawać jeszcze skuteczniej. Widziałeś kiedyś nieśmiałego, niepewnego siebie, przestraszonego sprzedawcę, który odniósł sukces w handlu?

Aktywnie prowadzona strona firmowa, a zwłaszcza blog, to nie tylko narzędzia, to dość (przynajmniej na początku) wymagająca szkoła komunikacji biznesowej i marketingu.

Blog w firmie to również świetne narzędzie do pozycjonowania strony firmowej na mniej popularne, ale istotne w Twojej branży słowa kluczowe.

Dynamikę publikacji treści możesz dopasować do potrzeb dzięki cykliczności publikacji. Np. jeśli sezonowo zwiększasz sprzedaż swoich artykułów (z racji np. pory roku lub okresu świątecznego), możesz wykorzystać blog, by napisać ciekawy, tematyczny tekst i zwiększyć ruch na stronie.

Na blogu możesz reagować na zmieniającą się sytuację na rynku, stosować perswazję, przekonywać, ale i też doradzać, edukować, inspirować. To bardzo pojemna forma i niezwykle elastyczne narzędzie, którego nie można nie doceniać, a tym bardziej nie używać.

Firmę pozycjonuj w Goglerze

Chcesz cieszyć się z brzmienia tych słów: więcej, szybciej, lepiej, łatwiej, pewniej? Nie pozostawiaj internetowych losów swojej firmy przypadkowi. Zdecyduj się na profesjonalne pozycjonowanie lokalne.

Nie tylko zwiększysz zyski, ale nauczysz się wielu przydatnych umiejętności. Zaczniesz rozmawiać ze swoimi klientami, poznawać ich opinie, kształtować je i budować silny wizerunek marki. Jedno pozycjonowanie, wiele korzyści. Tak robimy to w Goglerze.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email